Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Předvánoční nadělování v zařízeních sociálních péče

a
V úterý 22. prosince navštívila krajská radní J. Ryšánková v doprovodu předsedy sociálního výboru krajského zastupitelstva P. Husáka Domov pro seniory v Čížkovicích a ve stejné obci také Diagnostický ústav sociální péče. Obě zařízení jsou součástí příspěvkové organizace Centrum sociální pomoci Litoměřice.
 

 
 

Tisková zpráva z 23. prosince 2009

Předvánoční čas, dobu adventu, využila členka Rady Ústeckého kraje Jana Ryšánková kromě „běžné“ práce političky Ústeckého kraje také k návštěvě řady zařízení, která kraj zřizuje v oblasti sociální péče. Mimo jiné právě za sociální věci radní v našem regionu zodpovídá, a proto její návštěvy byly jednak ryze pracovní a věnované jednáním s řediteli a vedoucími domovů pro seniory nebo ústavů sociální péče, a jednak přátelské a „nadělovací“ mezi uživateli služeb po kraji.

   V úterý 22. prosince navštívila například v doprovodu předsedy sociálního výboru krajského zastupitelstva Petra Husáka Domov pro seniory v Čížkovicích na Litoměřicku a ve stejné obci také Diagnostický ústav sociální péče. Obě zařízení jsou součástí příspěvkové organizace Centrum sociální pomoci Litoměřice a jeho ředitel Karel Reissmüller v diagnostickém ústavu zahajoval odpolední předvánoční posezení klientů, ošetřovatelů, personálu a hostů. Jana Ryšánková popřála všem hezké Vánoce, přivezla také spoustu osobních dárků i pozorností od kraje. „Moc si přeji,“ řekla radní Ryšánková, „abyste v tomto krásném zařízení prožili nádherné Vánoce, užili si pohody a sváteční atmosféry. Jsem moc ráda, že tu dva dny před Štědrým dnem prožiji s vámi neméně štědrý úterní den a musím říci, že takový bohatý hodovací stůl bych přála úplně všem ostatním občanům našeho kraje.“ Menu: bramborový salát, smažená bílá klobása, řízek, cukroví a dorty, spousty ovoce, pití a také pivo i šampus (to první zcela bez alkoholu, to druhé jen „dětské“). K tomu příjemné zpívání v podání samotných čížkovických klientů a jejich kapely, recitace a spousty potěchy. Za všechny vyjádřila zcela spontánně díky za péči a krásnou adventní akci Simona Matzová, která v ústavu žije už dva roky. V čížkovickém diagnostickém ústavu se čtyřiačtyřicet členů odborného i obslužného personálu stará o 57 klientů ve věku od 5 do 56 let, kterým život ztrpčuje kombinované nebo mentální zdravotní postižení.

 

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

1
Jana Ryšánková a Petr Husák v domově důchodců v Čížkovicích

2
Dárky pro uživatele služeb přebírá z rukou radní vedoucí domova Soňa Vápeníková

3
Mezi uživateli služeb v DD

4
V jednom z oddělení diagnostického ústavu, též v Čížkovicích

5

6
Ředitel CSP Litoměřice Karel Reissmüller zahajuje úterní předvánoční setkání.

Vpravo J. Ryšánková a P. Husák, vlevo vedoucí ústavu Ingrid Petříčková.

7

8

9
Dárky od paní radní pro klienty z Čížkovic...

10
..a víno z rukou P. Husáka těm, kteří si řekli (a směli)

11
Úterní hodovací stůl. Jako o Štědrém večeru!

12
Dárek vyrobený klienty DÚSP pro hosta z kraje

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 23.12.2009 / 23.12.2009 | Schváleno / Zrušeno: 23.12.2009 / 22.1.2010
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu