Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Nastupující drážďanská konzulka pozdravila hejtmanku

1
Ústecký kraj navštívila nastpující konzulka Jarmila Krejčíková.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2009

 

 

Na počátku nového roku, konkrétně 6. ledna 2010, zaznamená generální konzulát v Drážďanech změnu ve vedení. Do jeho čela nastoupí Doc. PhDr. Jarmila Krejčíková, CSc.

Protože hejtmanka Ústeckého Jana Vaňhová se osobně zasadila za zachování drážďanského konzulátu, zavítala Jarmila Krejčíková na návštěvu Ústeckého kraje, aby se s hejtmankou seznámila a poděkovala za tuto iniciativu.

Tématem jednání byly především plánované projekty Ústeckého kraje, v nichž se počítá s účastí německé strany. Hovořilo se zejména o zimních olympijských hrách dětí a mládeže, jež plánuje Ústecký a Karlovarský kraj na rok 2012, a vytvoření přeshraničního centra pro rozvoj demokracie a zapojení veřejnosti. Cílem projektu je navázání a prohloubení spolupráce mezi organizacemi, které se zabývají bojem proti extremismu v Sasku a v Ústeckém kraji.

Budoucí konzulka  jasně deklarovala, že priority Ústeckého kraje se stanou i prioritami jejího konzulátu, a přislíbila pomoc a osobní intervence na diplomatické úrovni.

Pro rok svého nástupu si stanovila jako hlavní cíl zachování dnů české a německé kultury a zviditelnění města Terezín v rámci tohoto projektu. „Naší snahou je, aby Terezín bylo živé a prosperující město a zároveň živoucí pamětí minulosti, jež musí být stále připomínána,“ řekla k záměru Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.

Návštěva proběhla v přátelském duchu a při vzájemném sladění zájmů obou stran. Budoucí spolupráce jistě naváže na předchozí úspěšné akce.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

1
Hejtmanka Jana Vaňhová s budoucí drážďanskou konzulkou Jarmilou Krejčíkovou

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 22.12.2009 / 22.12.2009 | Účinnost do: 31.12.2010
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu