Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Hejtmanka převzala nový vlak

1
Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová dnes převzala od náměstka generálního ředitele Českých drah Antonína Blažka novou vlakovou soupravu City Elefant. Jednalo se o model, který předznamenává nové vlakové soupravy, jež začnou jezdit v Ústeckém kraji na přelomu let 2010/2011.
 

 
 

Tisková zpráva z 21. prosince 2009

 

Hejtmanka Jana Vaňhová dnes na ústeckém nádraží převzala od Českých drah novou vlakovou soupravu City Elefant. Zatím se jednalo jen o model, ale skutečné vlaky na sebe nenechají dlouho čekat. České dráhy předložily Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Severozápad projekty na moderní železniční vozidla pro Ústecký kraj. Požádaly tak o 450 milionů korun na nákup nových regionálních vlaků.  V roce 2012 by měly vyjet první nové soupravy. Celkem nakoupí ČD v příštích deseti letech pro Ústecký kraj vlaky za 2,1 miliardy korun.

Elektrické vlaky by jezdily každou hodinu na trase Děčín – Ústí nad Labem – Teplice – Chomutov – Kadaň – Kadaň předměstí a také na lince Ústí nad Labem – Teplice – Litvínov. Dalším důležitým bodem projektu modernizace vlakové dopravz v Ústeckém kraji je propojení Šluknovska s Děčínem a Ústím nad Labem přes německé území. Probíhají intenzivní jednání s německou stranou a už v příštím roce by mohli Němci opravit trať na státní hranici u Dolní Poustevny. Pak by jízdě přímých vlaků už nic nebránilo. Z Mikulášovic či Šluknova to bude bezkonkurenčně nejrychlejší spojení do Děčína a Ústí nad Labem, dokonce rychlejší, než autem.

Prezentační jízdy soupravou CityElefant z Ústí nad Labem do Děčína a zpět se zúčastnil také poslanec Jiří Paroubek a zástupci Krajského úřadu Ústeckého kraje.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

1
Antnonín Blažek, náměstek generálního ředitele ČD, vítá hejtmanku Janu Vaňhovou, Jiřího Paroubka a radního Petra Bendu na nástupišti ústeckého nádraží

2
Hejtmanka Jana Vaňhová převzala model soupravy City Elefant

3

4
Prohlídka děčínského nádraží

5
Vagón první třídy

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 21.12.2009 / 21.12.2009 | Účinnost do: 31.12.2010
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu