Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Drážďanský prezident Hasenpflug navštívil Ústecký kraj

1
Preziden Zemského ředitelství v Drážďanech navštívil 18. prosince Ústecký kraj.
 

 
 

Tisková zpráva z 18. prosince 2009

 

V předvánočním čase, 18. prosince, zavítal na Krajský úřad Ústeckého kraje prezident Zemského ředitelství v Drážďanech Henry Hasenpflug. Přijala ho hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

Počátek návštěvy se nesl v duchu Vánoc, když oba zavzpomínali na úspěšnou výstavu k pohádce Popelka, která je k zhlédnutí na zámku Moritzburg nedaleko Drážďan. Výstava je jedním z výsledků úspěšné česko-německé spolupráce.

Hejtmanka dále představila prezidentu Hasenpflugovi Ústecký kraj, jeho politickou reprezentaci, průmysl i kulturní a přírodní krásy a zmínila se o možnostech při využití průmyslové zóny Triangle. Našel se také čas zavzpomínat na říjnovou bezpečnostní konferenci, která proběhla za účasti saské strany. Kooperace při řešení problematiky extremismu je jedním z velkých témat přeshraničních rozhovorů.

Hlavními prioritami spolupráce mezi Svobodným státem Sasko a Ústeckým krajem jsou ale přeshraniční silniční spojení a ochrana při krizových situacích.

V rámci prvního bodu zazněly informace o připravovaných přechodech v Brandově a Lobendavě, kde se čeká na odpověď německé strany. Pro ochranu obyvatel a jejich majetku při katastrofách vzniká v rámci projektu z programu Cíl 3 Portál pro informační podporu rozhodování za krizových situací. Občané na portálu naleznou podrobné informace o možných ohroženích, jako mohou být povodně, sesuvy půdy či průmyslové havárie. Portál navíc bude sloužit i jednotkám Integrovaného záchranného systému. Pro ně také byl vytvořen kapesní slovník, v němž najdou nezbytné komunikační fráze a spojení, jež by mohli potřebovat při výkonu své práce. I tento bod byl prezentován prezidentu Hasenpflugovi.

Na závěr se také hovořilo o možné spolupráci na dalších zajímavých projektech. Jedním z nich by mohla být zimní olympiáda dětí a mládeže v roce 2012.

Další částí návštěvy bylo předání pamětní medaile Ústeckého kraje a následná prohlídka Děčínského zámku a vyhlídky na údolí řeky Labe z Pastýřské stěny v Děčíně.

Na setkání zaznělo několik návrhů na další setkání, mezi které by mohl patřit společný výlet po krásách Národního parku České Švýcarsko či účast prezidenta Hasenpfluga na jednom ze severočeských vinobraní.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

1
Dr. Henry Hasenpflug při podpisu pamětní knihy

2

3
Znaky jednajících stran

 

3

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 18.12.2009 / 18.12.2009
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu