Orientační nabídka

Ústecký kraj   

Aktuální téma:Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020Cesta: Titulní stránka > Program spolupráce Česká republika - Sasko 2014-2020

 

Tiskové prohlášení k jednání Zastupitelstva Ústeckého kraje

 

 
 

Tiskové prohlášení k jednání Zastupitelstva Ústeckého kraje

16. prosince 2009

 

Zastupitelům Ústeckého kraje byl na dnešním 10. zasedání Zastupitelstva ÚK, v rámci řádného bodu schválení zprávy o činnosti rady, předložen požadavek na podporu zachování těžebních limitů v kraji. Tento bod byl předložen bez možnosti, aby jej jednotlivé kluby mohly prodiskutovat a přijmout stanovisko.

 

„Prolomení těžebních limitů je pro všechny občany Ústeckého kraje citlivým tématem. Proto trváme v souladu s naším volebním programem na tom, aby konečné slovo měli občané našeho kraje v  referendu. V tomto případě není možné přijmout jakékoli jiné ospravedlnitelné rozhodnutí,“ uvedla Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.

 

Jak dále doplnila, Rada Ústeckého kraje přijala letos v říjnu usnesení, ve kterém bere na vědomí Státní energetickou koncepci předloženou MPO na jednání Vlády ČR. Rada ani Zastupitelstvo Ústeckého kraje v žádném případě nejednaly o prolomení těžebních limitů, jak je interpretováno. „Na prvním místě jsou pro Ústecký kraj občané, proto jsme v tomto usnesení rady jasně deklarovali, že není možné ani zahájit diskuzi o prolomení limitů bez toho, aby byly vypořádány majetkoprávní vztahy obyvatel s těžebními společnostmi včetně vyřešení zájmu jednotlivých obcí a bez přímého vyjádření občanů,“ doplnila Jana Vaňhová.

 

Připravilo odd. tiskových informací odboru kancelář hejtmana ÚK

 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 16.12.2009 / 16.12.2009 | Schváleno / Zrušeno: 16.12.2009 / 15.1.2010
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


web & design , redakční systém

Přihlásit se | Registrovat se | Mobilní verze | O webu